Niewielką, bo złożoną z sześciu eksponatów wystawę, Iluzje i ruch umieszczono w małej przestrzeni na II piętrze, po lewej stronie od wyjścia z wind. Tematyka wystawy oscyluje wokół dwóch głównych tematów związanych z optyką i mechaniką.
Powstawanie w pełni trójwymiarowego obrazu rzeczywistego, który nie jest hologramem a jedynie efektem odbić światła od parabolicznych luster, można obserwować na stanowisku Miraż , umieszczonym po lewej stronie od wejścia. Zjawisko powstawania złudzenia ruchu w efekcie stroboskopowym prezentowane jest z kolei na sąsiadującym z Mirażem stanowisku Zoetrop . Po prawej stronie, przy wejściu, zwiedzający zobaczą instalację w postaci połączonych ze sobą krawędziami trzech lustrzanych tafli, tworzących w przekroju trójkąt równoboczny. Stanowisko to, W nieskończonym lustrze , daje możliwość obserwacji niezwykłej iluzji powstałej z odbijających się w nieskończoność obrazów. Warto zajrzeć do środka i zrobić zdjęcie swojej twarzy odbitej w niekończącej się lustrzanej przestrzeni. Największym stanowiskiem wystawy jest Odwrócona perspektywa . Jest to pokój, zaaranżowany do zdjęć w taki sposób, aby możliwe było uzyskanie złudzenia, że jedna z jego ścian jest podłogą. Jakość złudzenia jest zależna zarówno od wybranej pozy „aktorów” jak i od odpowiedniego kadrowania obrazu przez fotografującego. Inspiracje, pokazujące różne ustawienia pozujących do zdjęć, można znaleźć na ścianie stanowiska.
Dwa ostanie eksponaty wystawy to Tunel w nieznane i Zakręcone . Pierwszy z nich pozwala nie tylko iluzorycznie zajrzeć w głąb ściany, ale również modelować położenie tunelu, dzięki odpowiednio ustawionym zwierciadłom. Drugi pozwala badać ruch najróżniejszych obiektów na obracającej się tarczy, zależny od ich wielkości, kształtu czy ciężaru.