Wystawa …to takie proste! znajduje się na IV piętrze budynku, w sali wystawienniczej, do której wejście znajduje się po prawej stronie przedsionka wind. Ta, składająca się z dwudziestu sześciu stanowisk, wystawa ma za zadanie pobudzić kreatywność i innowacyjność zwiedzających poprzez interaktywną zabawę. Dzięki odpowiednio dobranym strefom tematycznym oraz eksponatom zwiedzający mogą odkryć w sobie żyłkę naukowca, konstruktora i wynalazcy. Duża część stanowisk wystawy skłania gości do współpracy, gdyż tylko wspólnymi siłami można osiągnąć cel w postaci wykonania zadania. Przestrzeń wystawiennicza jest podzielona na cztery strefy: Główka pracuje, Mechaniczny plac zabaw, Pomyśl, zrozum, zrób i Techno Świat. Przejście wszystkich stref wystawy stanowi podróż w świat rozwiązywania zagadek i zadań (w strefie pierwszej), które kształtują i rozwijają umiejętność logicznego myślenia, niezbędną do poznania i zrozumienia prostych praw i definicji z dziedziny fizyki (w strefie drugiej), poprzez samodzielne konstruowanie (w strefie trzeciej). Wykorzystanie wiedzy i umiejętności nabytych w strefie pierwszej, drugiej i trzeciej jest z kolei niezbędne do tworzenia nowoczesnych technologii, o czym przekonacie się w strefie czwartej. Stanowiska wystawy i jej przestrzeń zaprojektowano w sposób przypominający wielkoformatowe klocki Tetris. Meble wystawy mają kształty kostek tej popularnej układanki, a ich żywe kolory zachęcają do zabawy.
W strefie Główka pracuje, która znajduje się bezpośrednio na przeciw wejścia, zwiedzający mogą zmierzyć się z różnego typu łamigłówkami. Ich wspólną cechą są niespotykanie duże rozmiary, dzięki którym zabawa wkracza na inny poziom. Niezapomniane wrażenie robi stanowisko Kulolabirynt, w którym manipulując specjalnymi obręczami, zwiedzający przeprowadza kulkę przez labirynt znajdujący się wewnątrz przezroczystej sfery. Warto też zwrócić uwagę na stanowisko Podłoga memo, które wymaga od zwiedzającego dobrej pamięci i koordynacji ruchów, przy pokonywaniu ścieżki złożonej z podświetlanych płyt lustrzanych. Inne stanowiska tej strefy to podświetlana geometryczna Mozaika, Wieża Hanoi, czy Zaplatana łamigłówka.
Na wystawie nie ma wyraźnie zaznaczonych granic stref, przechodzą one płynnie jedna w drugą, a znakiem, że znaleźliśmy się już w kolejnej strefie jest inna gama kolorystyczna znaków graficznych i samych stanowisk.
W strefie Mechaniczny plac zabaw, w której znajdziemy się poruszając się po wystawie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, postawiono na zabawę, w szczególności opartą na pracy zespołowej. Eksponat Każdy ciągnie w swoją stronęwymaga współpracy trzech osób, aby osiągnąć zamierzony efekt. Na stanowisku Zostań Herkulesem bawią się jednocześnie dwie osoby, z których jedna podnosi drugą przy pomocy specjalnie skonstruowanego mechanizmu. Z kolei na stanowisku Ręczna elektrownia możemy bawić się samodzielnie, ale niektórych eksperymentów nie wykonamy w pojedynkę.
Kolejna strefa, Pomyśl, zrozum, zrób, wymaga już od zwiedzających dłuższego pozostania przy stanowiskach, zabawy stają się nieco bardziej skomplikowane, a każde stanowisko może nas zająć na tyle długo, że czas na wystawie upłynie niepostrzeżenie. Stanowiska takie jak Rollercoaster, Niesamowite struktury, Elektryczne puzzle, czy Efekt dominawymagają od nas zastanowienia i wymyślenia jak osiągnąć efekt zamierzony i opisany w komunikatach ekspozycyjnych.
Stanowiska ostatniej strefy, Techno Świat, umieszczony na prawo od wejścia na wystawę. Wynalazki, takie jak sztuczne satelity i komunikacja możliwa dzięki nim (Kosmiczna technologia), samochód hybrydowy (Samochód przyszłości), sztuczna inteligencja (Przyjaciel przyszłości), czy najnowocześniejsze implanty narządów (Człowiek przyszłości), już funkcjonują, a ich rozwój możliwy jest dzięki innowacyjności i pomysłowości, która pobudzamy u zwiedzających na wystawie … to takie proste!