Głównym tematem tej autorskiej wystawy jest dźwięk wydawany przez tradycyjne i nietypowe „instrumenty” muzyczne, takie jak dzwon rurowy i … ludzkie serce. Dźwięków możemy tu słuchać, ale możemy je również tworzyć i zmieniać wykorzystując naszą energię i wyobraźnię, a nawet je smakować. Wystawę wyposażono w elementy multimedialne umożliwiające korzystanie ze stanowisk najmłodszym odbiorcom.
W skład wystawy wchodzą m.in. Organy bum bum . Stanowisko to składa się z kilku rodzajów rur peszelowych. Rury różnią się od siebie długością i kolorem. Każda z nich odpowiedzialna jest za inny dźwięk, a dzięki znajdującym się obok specjalnym nutom, które wskazują w jakiej kolejności trzeba uderzyć we właściwej kolejności, zwiedzający mogą zagrać kilka standardowych utworów jak np. „Wlazł kotek na płotek” , „Była sobie żabka mała” czy „Panie Janie” i wiele innych. Do tej wystawy przynależą również eksponaty takie jak Klejnuty czy też Zagryź nutkę . Ten pierwszy to stanowisko składające się z dwóch mikserów didżejskich wraz ze słuchawkami. Zwiedzający mogą dowiedzieć się jakie funkcje kryją się pod nazwami Reloop, Scratch, Trax czy Pitch Bend . Zagryź nutkę to eksponat składający się z trzech jednakowych stanowisk. Na stołach umieszczone zostały metalowe pręty, które drgają pod wpływem umieszczonego pod stołem głośnika z membraną. Zadaniem zwiedzającego jest założenie słomki na metalowy pręt, a następnie zaciśnięcie na niej delikatnie zębów przy jednoczesnym zatknięciu uszu palcami. Zjawisko jakie obserwujemy w tym eksponacie to przewodzenie kostne. Udowadniamy w ten sposób, że dźwięk przenosi się nie tylko w powietrzu, ale również w ciałach stałych np. ludzkich kościach.
A propos dźwięku do tej przestrzeni przypisany jest eksponat nazwany Na fali . Jest to konstrukcja składająca się z dwóch rodzajów dzwonów pionowego i poziomego oraz różnego rodzaju pałeczek. Możemy zaobserwować, że dźwięk rozchodzi się inaczej w zależności od materiału, a także rozmiarów dzwonu. Zwiedzający mogą usłyszeć różnicę na własne uszy i poczuć drgania na własnej skórze.
Na wystawie możesz spotkać także eksponat Serdeczny bit . Jest to bęben wraz z uchwytem, na którym znajduje się pulsoksymetr, a ten połączony jest przy pomocy elektroniki z komputerem. Po położeniu dłoni na uchwycie zamykasz obwód elektryczny, który przetwarza skurcze twojego serca na uderzenia w bęben. Dzięki niemu możesz zobaczyć w jakim rytmie bije Twoje serce. Idąc dalej możesz zauważyć eksponat Echo . Składa się on z kilku mikrofonów wraz ze słuchawkami. Pomiędzy mikrofonem, a słuchawkami znajduje się układ elektroniczny, który moduluje twój głos. Każdy mikrofon odpowiada za inną modulację głosu, dzięki czemu możesz się świetnie bawić.
Ostatnim eksponatem z tej Wystawy jest stanowisko Wykrzycz się . Jest to specjalnie zabudowana konstrukcja, z umieszczonym w środku mikrofonem, do którego należy krzyknąć. W środku znajduje się decybelomierz, który pozwala sprawdzić jak głośny był wykrzyczany dźwięk… Możesz sprawdzić, czy jesteś tak głośny jak startujący samolot…